Algab kandideerimine kunstimessile Foto Tallinn

Algab kandideerimine kunstimessile Foto Tallinn. Osalema on oodatud nii Eesti kui ka rahvusvahelised fotokunstnikud, galeriid ja projektiruumid. Tänavune Foto Tallinn toimub 27.-29. septembrini ja see on osa Noblessneri sadamalinnakus tööd alustava Kai kunstikeskuse avaüritustest.

Taotlemise info ja kandideerimisankeedi leiab Foto Tallinna kodulehelt:

https://www.fototallinn.ee/kandideeri/

 

Varem Eesti Fotokunstimessi nime kandnud mess toimub sel aastal 9. korda. Foto Tallinna korraldajaks on Fotokunstnike Ühendus ja see kuulub Tallinna Fotokuu kaasaegse kunsti biennaali põhiprogrammi.

Kunstimessi osalejad valib avaliku konkursi tulemusena välja rahvusvaheline žürii, kuhu kuuluvad Bruno Barsanti (vabakutseline kuraator ja produtsent), Evita Goze (ISSP ja Self Publish Riga), Karin Laansoo (Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus ja Outset Eesti), Kati Ilves (Kumu kunstimuuseum) ja Niekolaas Johannes Lekkerkerk (The Office for Curating).

 

Foto Tallinnal on hea meel tänavu kuulutada välja partnerlus Outset Eesti ja Artproofiga. Outset Eesti toetab Eesti kunstnike teoste ostmist kunstimessilt Foto Tallinn. Ostetavad teosed valib välja rahvusvaheline žűrii ja need annetatakse hiljem Euroopa (foto)muuseumi avalikku kunstikogusse. Artproof paneb ühele Foto Tallinnal osalevale kunstnikule välja 5000 eurose produktsioonistipendiumi, mida kunstnik saab kasutada messile uue seeria produtseerimiseks.

 

Kolmapäeval, 15. mail kell 18 toimub infotund, kus messi korraldajad Helen Melesk ja Kadi-Ell Tähiste tutvustavad tänavuse messi uuendusi ja kandideerimise tingimusi. Lisainfo ja infotunnile registreerimine siin.

 

Messile kandideerimise tähtaeg on 3. juuni 2019.

Foto Tallinn