Eesti ainus kunstimess kutsub külastama

Kai kunstikeskuses on 27. kuni 29. septembrini avatud Eesti ainus kunstimess Foto Tallinn. Messil on esindatud mitmekülgne valik kaasaegsete kunstnike loomingut: näha saab nii traditsioonilist fotokunsti kui ka eksperimentaalseid lahendusi. Kokku on väljas teoseid 35 Eesti ja rahvusvaheliselt kunstnikult.

 

Messi programmis on kavas kohtumised kunstnikega, vestlusringid, raamatuesitlused, performance-id ning viiakse läbi tuure eesti, inglise ja vene keeles. Peale 35 kunstniku teoseid tutvustavale põhiväljapanekule, on programmi kaasatud kolme kunstniku eriprojektid, mida esitletakse pop-up formaadis messi päevade jooksul.

 

Samuti saab Foto Tallinnal lähemalt tutvuda kaasaegse (foto-)kunsti ostmise ja kogumise võimalustega ja messi meeskond pakub soovi korral sel teemal individuaalset nõustamist. Uuendusena pakub tänavune Foto Tallinn pühapäeval, 29. septembril fotokunsti kogumisele pühendatud erituuri ajakirjaniku ja kunstikoguja Neeme Raua juhatamisel. Tuuril osalemine on eelregistreerimisega. Loe lisa messi programmist.

 

Foto Tallinnal osalevate kunstnike, galeriide ja projektiruumidega saad tutvuda siin.

 

Messi partnerid on Outset Eesti ja Artproof. Outset Eesti toetab 1-3 Eesti kunstniku teose ostmist messilt, mis annetatakse hiljem Euroopa muuseumi avalikku kunstikogusse. Artproof pani ühele Foto Tallinnal osalevale kunstnikule välja 5000 eurose produktsioonistipendiumi ja messil saab tutvuda stipendiumi abil valminud projektiga.

 

Täname: AkzoNobel, Artproof, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus, Eesti Kunstimuuseum, Kampai, Kultuurkapital, Lindermann, Birnbaum & Kasela, Outset Eesti, Prokontor, Tallinna Lauluväljak

 

Kunstimessi Foto Tallinn korraldab Fotokunstnike Ühendus (Foku) ja see kuulub Tallinna Fotokuu biennaali põhiprogrammi.

Foto Tallinn