Eesti Fotokunstimess muudab nime, kolib uude asukohta ja laiendab meeskonda

Eesti Fotokunstimess toimub sel sügisel pärast aastast pausi uuesti. Mess naaseb uue nimega – Foto Tallinn – ja selle asupaigaks saab Noblessneri sadamalinnakus septembris avatav Kai kunstikeskus. Ürituse juhina asub tööle viimasel kolmel korral messi vedanud Helen Meleski kõrval ka Kadi-Ell Tähiste.

 

Jätkamine Foto Tallinna nime all on osa ürituse üldisest uuenduskuurist, mille eesmärk on saavutada messi suurem rahvusvahelisus ja tõsta selle professionaalset taset. Nii kannab Foto Tallinn edasi kaheksa aastat toimunud Eesti Fotokunstimessi kogemust ja järjepidevust, kuid võtab varasemast selgemalt suuna olla platvormiks nii Eesti kui ka rahvusvahelistele kunstnikele, galeriidele ja projektiruumidele ning soodustada Eesti ja rahvusvaheliste kunstiprofessionaalide koostööd.

 

Foto Tallinn on Eesti ainus kunstimess, pakkudes kunstipublikule ainulaadset võimalust tutvuda kaasaegse fotokunstiga tavapärasest näituseformaadist erinevas keskkonnas. Messil toimuvad kohtumised kunstnikega, paneeldiskussioonid, loengud-seminarid ning viiakse läbi kolmes keeles (eesti, inglise ja vene) messituure ja kureeritud ringkäike. Lisaks saab Foto Tallinnal tutvuda (foto-)kunsti kogumise võimalustega ja messi meeskond pakub sel teemal huvilistele eriüritusi ja individuaalset nõustamist.

 

Lisaks nimemuutusele on uuendatud messi visuaalset identiteeti, mille autorid on Jaan Evart ja Ott Kagovere.

 

Konkurss Foto Tallinnal osalemiseks toimub aprilli- ja maikuu jooksul. Osalejad valib välja rahvusvaheline žürii, kelle nimed avalikustatakse aprillis.

 

Messi korraldaja on Eesti Fotokunstnike Ühendus ja see on osa Tallinna Fotokuu kaasaegse kunsti biennaali põhiprogrammist.

 

Foto Tallinn toimub 27.-29. septembrini 2019 Kai kunstikeskuses Noblessneri sadamalinnakus.

 

Pressiinfo:
Helen Melesk & Kadi-Ell Tähiste
info@fototallinn.ee

Foto Tallinn