Foto Tallinn 2019 kokkuvõte

Kai kunstikeskuses 27. kuni 29. septembrini toimunud kunstimessil Foto Tallinn oli väljas 28 väljapanekut, mis tutvustasid 35 kunstniku eripalgelist loomingut. Messil osalesid Eestis, Gruusias, Hollandis, Islandil, Leedus, Lätis, Saksamaal, Singapuris, Soomes ja Suurbritannias tegutsevad kunstnikud, galeriid ja projektiruumid. Lisaks oli messi programmi kaasatud kolme kunstniku eriprojektid, mida esitleti pop-up formaadis messi päevade jooksul.

 

Tänavu üheksandat korda toimunud Eesti ainsat kunstimessi Foto Tallinn külastas ligi 1000 kunstihuvilist. Messi publikuprogrammi sündmustel – giidituuridel, vestlusringides ja kunstnikuvestlusel – osales kokku üle 200 inimese. Messi kevadel avalikustatud uus veebileht www.fototallinn.ee on tänaseks kogunud üle 15 000 vaatamise.

 

Messilt osteti 17 kunstiteost nii kodu- kui välismaistelt kunstnikelt, kokku üle 17 500 euro väärtuses. Uue omaniku leidnud teoste seas oli nii klassikalisemat fotokunsti kui ka installatiivsemaid lähenemisi ja üks videoteos.

 

Foto Tallinn 2019 partnerid olid Artproof ja Outset EestiArtproof pani koostöös True Vue Inc.-iga ühele Foto Tallinnal osalevale kunstnikule välja 5000 eurose stipendiumi messile uue seeria produtseerimiseks. Stipendiumi laureaadiks on Kristina Õllek, kes sai Artproofi toel esitleda Foto Tallinnal oma uut, Põhjamere ökoloogiat uurivat projekti “Filter feeders, double binds and other silicones” (2019).

 

Erarahastuse platvorm Outset Eesti kutsus Tallinnasse rahvusvahelise žürii valimaks messilt Eesti fotokunstnike teoseid, mis kingitakse tuleval aastal rahvusvahelistesse avalikesse kunstikogudesse. Žürii valis messi väljapaneku hulgast välja Mari-Leen Kiipli teose “Fish That Swallows the Earth/ Particles That Dance in the Sunrays” (2018) ja foto Cloe Jancise seeriast “Ootamine igaviku seisukohalt” (2019).

 

Kunstimessi Foto Tallinn korraldab Eesti Fotokunstnike Ühendus (Foku) ja 2019. aasta mess kuulus kaasaegse kunsti biennaali Tallinna Fotokuu põhiprogrammi.

 

Foto Tallinn tänab kõiki osalejaidtoetajaid ja koostööpartnereid.

Foto Tallinn