Alexei Gordin (Kogo galerii)

Aleksei Gordin (RU/EE, s 1989) õppis maalimist Tallinnas ja Helsingis, hetkel elab ta Tallinnas. Gordin kasutab erinevaid meediume ning töötab peamiselt joonistamise, fotograafia, video ja performance’iga.

 

Tema kunstipraktika peamiseks teemaks on inimeste absurdselt stereotüüpsed mõtlemis- ja käitumismallid tänapäevases massiühiskonnas. Gordini teosed on peaaegu alati narratiivse iseloomuga ja puudutavad sageli põnevaid või häirivaid olukordi. Loomingulise teekonna algusaastatel olid tema tööde temaatiliseks keskmeks räpased slummid, tühjad tööstusmaastikud, marginaliseeritud ja stigmatiseeritud sotsiaalsed grupid ning labased naljad. 

 

Nüüdseks on üheks peateemaks muutunud kunstimaailma karm reaalsus ja kunstnikust endast on saanud peategelane. Musta huumoriga vürtsitatud stseenid dekonstrueerivad professionaalse kunstimaailma elitaarse ja glamuurse kuvandi. Gordin on võitnud mitmeid fotokonkursse ja 2017. aastal pälvis ta Vilniuse noore maalikunstniku preemia. 

 

Video „No More Hope For Lovely Creatures“ käsitleb nõukogudejärgse ühiskonna traumaatilist kollektiivset mälu, mida on kujutatud rännakuna läbi Nõukogude Liidu arhitektuurijäänuste. Installatsioon “Moskva maja” kujutab Vilniuses asuvat kontorihoonet, millest pidi saama Vene kultuuri- ja ärikeskus. Nii tehniliste probleemide kui ka maja politiseerimise tõttu ei saanud see kunagi valmis. Gordin teeb majas rituaalseid tantse, rõhutades sümboolselt ida ja lääne keerulisi suhteid.

 

www.kogogallery.ee/ee/kunstnikud/alexei-gordin

 

www.alexeigordin.com

 

Kunstnikku esindab Kogo galerii

Foto Tallinn