Anaïs López

Anaïs López  (NL, s 1981) on Amsterdamis elav ja töötav visuaalkunstnik. Ennekõike on López jutuvestja ning see kajastub ka tema töödes. Teda nähakse oma valdkonna pioneerina, kes kasutab multimeediat erinevatel tasanditel. Viimastel aastatel on tema looming võitnud mitmeid auhindu: viimane teos „The Migrant“ nomineeriti Kuldvasika (Hollandi filmifestival) auhinnale. Lisaks  pälvis López veel kaks mainekat auhinda: režissööride gildi auhind parima digitaalse loojutustamise eest ja Zilvereni kaamera auhind parima loojutustamise eest. Tema viimane kunstnikuraamat pälvis parima isekirjastatud raamatu auhinna Photo España festivalil ja parima raamatu pronksmedali Leipzigi raamatumessil. Samuti võitis López meisterjutustaja (Master Storyteller) tiitli jutustava ajakirjanduse sihtasutuse poolt. Tema töid on eksponeeritud festivalidel ja muuseumides üle maailma (Stedelijk, Objectifs jne).

 

Messil on eksponeeritud siiditrüki tehnikas teostatud tööd (2018–2019), mis on osa Lópezi multimeediaprojektist „The Migrant“. „The Migrant“ jutustab Jaava linnu mynah turbulentse eluloo. See kuldnokaliste perekonda kuuluv lind on pärit Jaavalt (Indoneesia), kuid toodi Singapuri 20. sajandi alguses laululinnakaubanduse kaudu. Täna aetakse seda sulelist sõpra taga, kiusatakse ja isegi tapetakse. „The Migrant“ räägib ühe linnu tähelepanuväärse eluloo, kuid käsitleb samal ajal laiemaid teemasid nagu inimeste ja loomade keerukas suhe, kiire linnastumise tagajärjed ja soovimatu autsaideri positsioon.

 

Siiditrüki tehnikas teosed, mis räägivad Mynah loo, on ainulaadsed ja valmistatud kuldse tindiga. Neid on varasemalt eksponeeritud Rotterdami Hollandi fotomuuseumis 2020. aastal. 

 

www.anaislopez.nl

www.migrant.nu

Foto Tallinn