Birgit Püve (EE, s 1978) on Eestis tegutsev visuaalkunstnik. Ta on lõpetanud 2017. aastal Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste magistrantuuri. Oma loomingus keskendub Püve peamiselt mälu ja identiteedi uurimisele fotomeediumi, aga ka video, heli ja teksti abil. Oma viimases seerias uurib ta, kuidas meid ümbritsevad maastikud kujundavad vaimseid maastikke ja vastupidi. Tema töid on näidatud isiku- ja grupinäitustel Euroopas, Suurbritannias, USA-s jne. Tema looming on ilmunud muuhulgas ka sellistes väljaannetes nagu TIME Magazine, The New York Times ja Washington Post.
„Armasta kõiki inimesi, kuid hoia kõigist inimestest eemale.“
– Nineve Iisak
Mäed ja kõrbed kui inimtühjad alad on ajaloos „põgenemise“ kontekstis olnud olulised sümbolid. Need maastikud toimivad pühapaigana inimestele, kes igatsevad eemal olemist või on sunnitud mõneks ajaks või igaveseks oma kogukonnast põgenema. Selliseid näiteid võib leida buda munklusest või idakristlusest, kus sageli pöördutakse eraklusse, et leida oma tõeline olemus, mida ei määra ühiskonna piirid või inimese enda ego. Püve projekt kannab nime „Ihidaya“. Selle sõna juured on süüria keeles ja seda kasutatakse nii üksildusele ja üksiolemisele viitamisel kui ka müstilisse ühtesusse sisenevate hingede kirjeldamiseks. Kui inimene on täiesti üksi, silmitsi iseendaga, kõigega, mis üksinduses ja vaikuses esile kerkib, saab ta otsida abi, mis tuleb „mägede kohalt“.
Suurem osa messil esitletavatest kunstiteostest, mida saadab ka kunstnikuraamat, on valminud residentuuri ajal Gruusias, Suur-Kaukaasia mägedes.