Diana Tamane

Diana Tamane (1986) elab ja töötab Tartus, Eestis. Tamane on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli (BA) ja Brüsseli Sint Lukas Kunstikooli (MA). 2015–2016 osales ta HISKi programmis Gentis, Belgias. Tamane loomingut on näidatud Šveitsi Winterthuri Fotomuuseumis, RIBOCA Riia rahvusvahelisel kaasaegse kunsti biennaalil, Moskvas Triumph galeriis, Kathmandu triennaalil Nepalis, kim? kaasaegse kunsti keskuses Riias, Surplus Space galeriis Hiinas ja mujal. 

 

Tamane loomingu inspiratsiooniallikateks on igapäevased sündmused, selle keskseteks tegelasteks on tema ise ja ta pere. Sageli on ka tema sugulased teoste kaasautoriteks. Seega on tal õnnestunud portreteerida mitte ainult oma pereliikmeid, vaid ka kaasaegset ühiskonda laiemalt. Samuti ilu tajumise viiside nihestumist ning fotograafia järjest suurenevat rolli igapäevaelus.

 

Teades, et Diana on õppinud fotograafiat rohkem kui ühe kümnendi, küsib ta isa, kas Diana ei teeks tema elutoa seinale panoraamfotot Riia linnast. Harilikult Diana keeldub, öeldes, et see pole päris see, millega ta tegelikult tegeleb. Kord plaanis ta kinkida vanaemale ühe foto, mille tema ema hõbedasse raami paigutas. Diana sai vihaseks, kuid ema kinnitas, et vanaemale meeldiks nii. Projektis “Commissions” täidab Diana lõpuks oma perekonnaliikmete soovid. 

 

www.dianatamane.com

Foto Tallinn