Giovanna Petrocchi (A Corner With)

Giovanna Petrocchi (IT/GB, s 1988) on Itaalia fotograaf, kes resideerub Londonis. Ta on lõpetanud Londoni kommunikatsioonikolledži fotograafia bakalaureuseõppe 2015. aastal ning hiljuti omandas ta magistrikraadi visuaalkunstis Camberwelli kunstikolledžis Londonis. 2017. aastal valiti ta LensCulture Emerging Talent auhinna võitjaks ja 2019. aastal eksponeeris ta oma kõige uuemaid töid The Photographers’ galeriis TPG New Talent mentorprogrammi raames. CAMERA – Centro Italiano per la Fotografia nimetas ta hiljuti 2020. aasta FUTURES fototalendiks. Hiljutiste näituste hulka kuuluvad „With Monochrome Eyes” Londoni Borough Roadi galeriis ja Ateena fotofestival Benaki muuseumis.

 

Kombineerides isiklikke fotosid leitud piltide ja käsitsi valmistatud kollaažide ning 3D-printimisprotsessidega, loob Petrocchi kujuteldavaid maastikke, mis on inspireeritud sürrealistlikest maalidest, virtuaalsest reaalsusest ja iidsetest kultuuridest. Muuseumi väljapanekute ja kataloogide mõjul asustab Petrocchi neid maastikke oma sürreaalsete esemete kollektsiooniga. Tekkiv vaade iidsetele esemetele on meelega moonutatud. Tema loomingu korduv tunnus on futuristlike ja ürgsete stsenaariumide kõrvutamine ning ajalooliste ja väljamõeldud elementide kombinatsioon.

 

Seeria „Sculptural Entities“ eesmärk on uurida orgaaniliste ja tehislike vormide ning samas iidsete ja tänapäevaste reaalsuste vahelist suhet. See tuleneb kunstniku huvist vaadelda, kuidas teadmisi ja kultuuripärandit toodetakse, korrastatakse ja seejärel kinnitatakse. Töö paljastab Petrocchi isikliku soovi pääseda minevikku ja sellega uuesti ühenduda, samas andes vaatajale võimaluse ajaloolisi narratiive alternatiivselt uurida – käesoleval juhul innustades kriitilist mõtlemist pigem visuaalsete stiimulite kui teaduslike andmete süstemaatilise levitamise kaudu.

 

www.giovannapetrocchi.com

 

Kunstnikku esindab A Corner With

Foto Tallinn