Jean Vincent Simonet (FR/CH, s 1991) lõpetas ECALi (Lausanne) 2014. aastal. Ta elab Pariisis ja Zürichis jagades oma aega kommertsfotograafia, toimetamise ja isiklike uurimistööde vahel. Simonet’ töid on näidatud mitmetes tunnustatud institutsioonides ja galeriides nagu Centre de la photographie Genève, Fotomuseum Winterthur, Cabaret Voltaire Zürich, FOAM Amsterdam, Webber London jne. Tema töid võib leida erinevatest era- ja avalikest kogudest nagu Vontobeli kunstikollektsioon, Musée de l’Elysée Lausanne, FOAM Amsterdam, Swiss Post, LUMA Fondation Arles.
Simonet’ fotod trükitakse kiuvabale plastfooliumile, mida tavaliselt kasutatakse ofsettrükkimisel. Selles protsessis kantakse tint masinast paberile, ilma et see paberisse täielikult imbuks. Saadud pilt on niinimetatud inhoatiivses olekus: see on endiselt märg, liikuv, mõnevõrra orgaaniline. Alates katmisest või pühkimisest kuni fööniga kuivatamiseni on kunstnik katsetanud paljude tehnikatega, mis kõik annavad spetsiifilisi ja omapäraseid efekte. Tänu autoritehnikale ei saa tema töid paljundada ning need hägustavad piire fotograafia ja maalikunsti vahel.
Selliseid katseid on võimaldanud Simonet’ isiklik taust: tema perele kuulub Lyoni piirkonnas trükitehas, mida on neli põlvkonda edasi antud. Tehaseruumi tähtsust kunstniku jaoks on suurendanud selle muutumine Simonet’ fotode teemade keskmeks. Tehast dokumenteerides on ta selle töötajate pildistamise asemel keskendunud detailidele ja elututele objektidele.
Ruumi sellisel moel kasutamine – selle ressurssidega töötamine, selle kujutise jäädvustamine – tähendab ühtaegu tehase traditsioonilisest funktsioonist kõrvalekaldumist ja viisi, kuidas Simonet’ leidis endale omase koha oma perekonna ajaloos.