Jenni Toivonen

Jenni Toivonen (FI, s 1993) on soome fotograaf ja visuaalkunstnik, kelle projektid uurivad identiteedi, mälu ning inimese ja looduse seotust. Ta on lõpetamas magistrikraadi Aalto ülikooli kunsti-, disaini- ja arhitektuurikoolis fotograafia erialal ning tal on bakalaureusekraad fotoajakirjanduses Tampere ülikoolist (2018). Lisaks on ta õppinud fotograafiat ja audiovisuaalset kommunikatsiooni Buenos Aireses (UNQ).

 

„Are We There“ uurib rännet, mälu ning inimese ja looduse seost. 1929. aastal suundus grupp soomlasi Brasiiliasse, et rajada troopikasse utoopiline kogukond. Toivoneni vanavanemad ja nende lapsed olid nende ajalooliste rändajate hulgas, kelle missiooniks oli elada loodusega kooskõlas taimetoitlusel põhinevat elu. 

 

„Are We There“ räägib ajaloo peegeldumisest tänapäeva maailmas, samuti utoopia kontseptsioonist ja igatsusest millegi kauge järele kui inimtegevuse katalüsaatorist. Arhiivifotod sulanduvad kokku valguseleketega filmil, viidates foto materiaalsele päritolule ning kujutiste konstrueeritud ja illusoorsele olemusele. Teose keskmes on performatiivne teekond vanasse külla, kus Toivonen üritab minevikuga ühendust luua, seda ette kujutades ja taasluues. Rituaalide abil, milles inimkeha sulandub keskkonda, uurib ta päritolu, kuuluvuse ja kooseksisteerimise küsimusi.

 

www.jennitoivonen.com

Foto Tallinn