Kogo galerii

Kogo (EE) on kaasaegse kunsti galerii, mis avati Tartus Aparaaditehases 2018. aasta kevadel. Galerii tegevus on suunatud kunstnike rahvusvahelise nähtavuse suurendamisele ja nende kunstipraktika laiemale tutvustamisele.

 

Kogo mitmekülgse näituseprogrammi keskmes on kunstnike sooloprojektid ja koostöös kunstnike ja kuraatoritega loodud näitused. Kogo on pühendunud loomingulisele väljendusvabaduse, interdistsiplinaarsuse, kujutlusvõime ja innovaatiliste ideede toetamisele, samuti loominguliste suhete algatamisele ja hoidmisele ning kunstnike ja kunstihuviliste kogukonna ühendamisele.

 

Galerii peab oluliseks ka kaasaegse kunsti kaudu dialoogi ergutamist, et edendada diskussiooni ühiskonnas olulistel teemadel. Kogo galeriis toimunud näituste saatel on korraldatud mitmesuguseid üritusi, sealhulgas kunstnike vestlusi, loenguid, giidituure, linastusi, kontserte, raamatuesitlusi ja kunstietendusi, kuhu on kaasatud füüsikud, filosoofid, keskkonnaaktivistid, õiguseksperdid, etnoloogid, kirjanikud, muusikud, esinejad jne.

 

Kogo galerii nimi pärineb võru keelest ja tähendab „kõik“, „koos“ või „kogu“. Meie jaoks tähendab Kogo kogumist, kogemist ja kogukonnana kokku tulemist.

 

www.kogogallery.ee

 

Esindatav kunstnik: 

Alexei Gordin

Foto Tallinn