Kristina Õllek

Kristina Õllek (EE, s 1989) on Tallinnas elav visuaalkunstnik. Ta töötab fotograafia, video ja installatsiooniga, keskendudes representatsiooniprotsessidele, geoloogilisele ja ökoloogilisele ainesele ning inimloodud keskkonnale. Oma praktikas uurib ta sageli olukordi, kus faktid ja väljamõeldised, sünteetilised ja looduslikud, koopiad ja originaalid põimuvad, saavutades hübriidse tunnetuse ja uue tähenduse.

 

Kristina Õllek on omandanud magistri- ja bakalaureusekraadi Eesti Kunstiakadeemias (vabad kunstid, fotograafia), ta on õppinud Rotterdami Piet Zwarti Instituudis ja kunstikoolis Kunsthochschule Berlin-Weissensee. Ta on olnud Eesti Kunstiakadeemia noore kunstniku preemia laureaat 2013 ja 2016. aastal. 2019. aastal sai ta ArtProofi produtseerimisstipendiumi.

 

Foto Tallinnal esitleb Kristina Õllek uusi fototöid, mis on osa tema käimasolevast projektist „Filter Feeders, Double Binds and Other Silicones“. Projekt, mis sai alguse 2019. aastal, põhineb mereökoloogia antropotsentriliste mõjude uurimisel ja isiklikel tähelepanekutel, fookusega Põhjamerel. Foto- ja skulptuurielemente sisaldavas installatsioonis mõtleb ta „koos“ Põhjamerega ja annab ülevaate rannikuökoloogia ja merekeemia muutuvast koosseisust. Uute kunstiteostega on ta katsetanud meresoola kasvatamist metallsõrestikul, fotodel ja raamidel, mis loob teosele veel ühe füüsilise kihistuse. Need uued sekkumised on kommentaar mere soolsusele – Hollandis on merepinna tõus kasvav probleem, kuna põhjavett ähvardab mereveega segunemine.

 

www.kristinaollek.com

Foto Tallinn