Liv Liberg

Liv Liberg (NL, s 1992) on Hollandi fotograaf, kelle tööd uurivad naisidentiteedi, üleslöömise ja täisealiseks saamise teemasid, mis kujunesid välja kasvades üles Hollandi maapiirkonnas. Lavastatud tegelaskujude, üleslöömise ja portreede kombinatsiooni kaudu otsib Libergi keeruliste emotsioonidega hetki.

 

2019. aastal Mondriaan Fund stipendiumi saamise järel töötas Liberg välja projekti oma õest Brittist. Ta valis oma arhiivist välja pildid esimese fotoraamatu „Sister Sister“ jaoks, mille avaldas Art Paper Editions 2021. aasta märtsis. Projekti on avaldatud ka ajakirjas Port Magazine, I-D Magazine ja Novembre Magazine. Lisaks eksponeeritakse seda teost galeriis Multiple Madé Amsterdamis ja Prospects and Art Rotterdamil. Valik pilte projektist on välja pandud Foto Tallinn messil. 

 

„Olin 10-aastane, kui hakkasin oma nooremat õde Britti pildistama. See oli kahe õe vaheline mäng, kus mood, riietumine ja fotograafia olid üksteisega kooskõlas ja milles minul oli juhtiv roll. See, mis algas lastemängust, arenes tõeliseks kireks ja kinnisideeks. Piltide arhiiv näitab, kuidas tüdrukust areneb noor naine, kes on üha enam teadlik endast ja välismaailmast. Juhendan oma õde viieteistkümne aasta jooksul erinevates oludes, peamiselt meie ema riideid kandes. Projekt rõhutab peaaegu obsessiivset suhtumist, mille tulemuseks oli tohutult palju fotosid.”

 

www.livliberg.com

www.instagram.com/livliberg.hello

Foto Tallinn