Maija Annikki Savolainen (FI, s 1980) on visuaalkunstnik, kes tegeleb fotograafia, teksti, kivide ja roheliste taimedega. 2014. aastal omandas ta magistrikraadi fotograafia erialal Aalto ülikoolis. Ta on õppinud ka bioloogiat, ning tema loomingus on loodusteadus ja kunst erilisel moel ühendatud. Fotograafilised žestid ning valguse põhjustatud kommunikatsioonitehnoloogiad on tema praktikate keskmes. Tema töid on eksponeeritud laialdaselt Soomes ja mujal. Tema monograafia avaldas Kehrer Verlag 2014. aastal pealkirjaga „When the Sense of Belonging is Bound to a System of Movement“. Savolainen on töötanud ka erinevates koostöödes: One Picture Manifesto, Kinship photo, Trojan Horse Summer School ja Maanantai-kollektiiv.
Seeria „/ d a t a c e n t r e“ esitleb eelajaloolisi kiviringe kui iidseid andmekeskusi – kohti teadmiste kogumiseks, töötlemiseks ja levitamiseks. Spekuleeritakse, et kiviringide ümbruses leitud purustatud kvarts ühendas inimesi neoliitikumi ajal kuu ja tähtedega. Tänapäeval on ülipuhtast kvartsist valmistatud räni tuntud oma pooljuhtivate omaduste poolest ja see on meie traadita side infrastruktuuri materiaalseks aluseks. Aja jooksul on mineraali funktsioon jäänud samaks – ühendada meid läbi taeva.
Väljapanek kombineerib fotosid ja installatsioone klaasist, kvartskividest, räniplaatidest ja olmejäätmete põletamise räbust valmistatud geopolümeeridest. Nende materjalide kokku sulatamise ja ümberseadistamise kaudu küsib näitus – milliseid fossiile jätavad maha digipildid?
Kunstnikku esindab SOFT images