Maret Sarapu

Maret Sarapu (1978) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia klaasikunsti osakonna (BA 2002, MA 2005). Lisaks isikunäitustele Eestis on Sarapu osalenud ka grupinäitustel välismaal. Sarapu teoseid on mitmetes avalikes kogudes: Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum; Ameerika klaasimuuseum, USA; Moodsa klaasikunsti muuseum, Türgi. Tema tööd on võitnud auhindu riiklikel kunstikonkurssidel ja neid võib leida erinevatest avalikest hoonetest.

 

“Kapijaanalind” (2019) koosneb väikestest klaasist objektidest ja suurtest lentikulaartrükis kujutistest samadest objektidest. Sarapud huvitab ilu – nii selle esteetilises kui ka lahkuse tähenduses. Kas praktiseerides esteetikat, mis on poliitikast vaba, on see eskapismi või enesehoole vorm? Kas oma aias tegutsemine on egoistlik või sügavalt vastutustundlik tegevus? Hoolitseme enda ja oma aia eest selleks, et olla terve, kuid ka selleks, et ka teised saaksid nautida selle ilu, leida inspiratsiooni, seemneid ja peidupaika. Ja ka selle pärast, et aias kasvav umbrohi ei tungiks naabri territooriumile.

 

Sarapule meeldib töötada erinevate veetlevate vaadetega, jälgida uut maailma, mis avaneb värskelt poleeritud pindade taga. Mis juhtub, kui valgus langeb ja peegeldab seda maailma? Mis juhtub, kui see muundub millekski suuremaks? Kuidas seostuvad väike originaal ja selle suur koopia üksteisega? Kui palju räägib detail tervikust?

 

www.maretsarapu.eu

Foto Tallinn