Marge Monko

Marge Monko (1976) töötab fotograafia, video ja installatsiooniga. Ta on õppinud fotograafiat ja visuaalkunsti Tallinnas ja Viinis. 2013–2015 osales ta HISK stuudioprogrammis (Higher Institute for Contemporary Art, Gent, Belgia). Viimaste näituste hulgas on “Kivid teemantide vastu” Folkwangi muuseumis, RIBOCA (Riia kaasaegse kunsti biennaal), “Crush” Para Site keskuses Hong Kongis, “Let It Grow. The Future” Innsbrucki rahvusvahelisel kunstide biennaalil (2018). 

 

Monko fotoinstallatsioon koosneb kolmest vanast reklaamist ja LED-tuledest. Aproprieeritud fotodel, mille nimetused on “Angel Eye”, “Hawk Eye” ja “Demon Eye”, hoiavad graatsilised naise käed tarbeesemeid – portselani, nahaõli ja aluspesu. Piltidele paigutatud erineva kujuga LED-lampe kasutatakse auto- ja mootorrattatuledes. 

 

Kätepaar on Monko töös korduv motiiv. Teda huvitavad viisid, kuidas neid reklaamfotodel väljapaneku osadena kasutatakse – stendidena, pjedestaalidena, plintidena, jne – objektide esitlemiseks. Neid teoseid võib fotoobjektidena käsitleda mitte ainult seetõttu, et neile paigaldatud tuled muudavad nad kolmemõõtmelisteks objektideks, vaid ka seetõttu, et need võivad toimida valgusallikatena. 

 

www.margemonko.com

Foto Tallinn