Olga de la Iglesia (Galerie Number 8)

Olga de Iglesia (ES, s 1987) on Hispaaniast, Barcelonast pärit kunstnik ja fotograaf, kelle teosed paigutuvad moe- ja dokumentaalfotograafia piirile. Viidates maalikunsti põhiprintsiipidele, uurib ta narratiivseid võimalus ja visuaalseid analooge värvide, kujundite ja tekstuuride vahel. Tema praktikas on moefotograafia keeleks, millega luua narratiive, mis analüüsivad ja hindavad mitmekülgsete inimühiskondade struktuure. 

 

De la Iglesiat inspireerivad inimesed ja kõik, mida me oleme loonud enda ümber: alates tööriistadest ja objektidest, mida me kasutame iga päev, kuni ruumideni, milles me elame. Tema looming, mida on avaldatud paljudes rahvusvahelistes publikatsioonides, on loodud peaaegu eranditult analoogformaatides, kasutades muuhulgas 35 mm ja 120 fotofilmi.

 

2015. aastal asutas de la Iglesia „Refresco Caribe”, disaini- ja kunstiprojekti, mille jaoks tegi ta koostööd Dominikaani Vabariigi, Haiti ja Mehhiko käsitöölistega. Algatus oli loodud selleks, et edendada kultuurivahetust teoste kaudu, tekitades arutelusid keeles, mis ei sõltu sõnadest.

 

www.olgadelaiglesia.net 

 

Kunstnikku esindab Galerie Number 8

Foto Tallinn