Olgaç Bozalp

Olgaç Bozalp (TR/GB, s 1987) on Türgis sündinud visuaalkunstnik, kes elab Londonis. See on andnud Bozalpile hübriidperspektiivi ida- ja läänemaailmadele. Tema kultuuriteadlikkus ja tundlikkus isiklike identiteetide suhtes segatuna moe ja dokumentaalsusega on see, mis muudab tema tööd ühtaegu nii nostalgitsevateks kui võõrasteks. Bozalp uurib oma portreteeritavate maailma, pildistades sageli nende kodus, pakkudes subjekti ja fotograafi vahel intiimset portreteerimist, mis on vaieldamatult kaasahaarav ja informatiivne.

 

Bozalp oli kajastatud British Journal of Photography 2019. aasta väljaandes „Ones to Watch“, milles öeldi, et tema töö on „olnud visuaalkultuuri mitmekesistamise liikumise esirinnas, tutvustades uusi ideid soo, ilu ja rassi kohta.“ Tema fotod avaldati ka ajakirja Apeture „Element of Style“ numbris, mis uuris stiili, riietuse ja ilu rolli individuaalse identiteedi kujunemisel. Tema fotosid on avaldanud ka ajakirjad M Le Monde, T Magazine, Dazed, Dust, Replica, Atmos ja ta on hiljuti töötanud koos suuremate kaubamärkidega, sealhulgas Carven, Hugo Boss, Selfridges ja Alexander McQueen.

 

2020. aasta alguses külastas Bozalp Lõuna-Koreas Songdot, et uurida „Tomorrow City’t“ – futuristlikku tsemendimaad, identsete hoonete ridadega, mis kõik on täpselt programmeeritud elanike vajaduste rahuldamiseks. Kuid kallidus ja hingetus muutsid selle kummituslinnaks. Kui Bozalt seal viibis, teatas Songdo sadam ühest esimesest koroonaviiruse juhtumist riigis. See pani teda küsima, et kui meie tulevikku saab nii keerukalt disainida, siis kuidas saab arvesse võtta ettenägematuid sündmusi? Kuidas otsustatakse, mis on meie jaoks parim? Selle loo kaudu uurib ta meie suhet siinse ja praegusega ning tundmatusega.

 

www.olgacbozalp.com

Foto Tallinn