Paul Kuimet

Paul Kuimet (EE, s 1984) on Tallinnas elav kunstnik. Ta töötab fotoinstallatsioonide ja 16 mm filmidega, mille teemad ulatuvad maastikest ja arhitektuurist objektide ja kunstiteosteni. Kaudselt puudutades kapitalismi, selle struktuuri ja toimimisviise, millega me kõik seotud oleme, esitab Kuimet visuaalselt ja auraatiliselt tänapäevaseid sotsiaalseid ja kultuurilisi väärtusi läbi ajatute detailide ja põgusate hetkede.

 

„Kristallsõrestik“ on fotokollaažide seeria, mis toob maailma erinevates botaanikaaedades pildistatud taimede fragmendid ühele tasapinnale. Iga teose kollaažimuster on sõrestiku variatsioon, mis põhineb Kristallpalee keskmise transepti katusekonstruktsioonil. Teost esitatakse kolmest pildist koosnevate komplektidena, mis kõik sisaldavad teiste fragmente.

 

„Tellingute lühiajalugu“ on fotoseeria, kus kujutatava objekti põhistruktuur ja kaamera vaatepunkt jäävad alati samaks. Üksik tellingujalg on mõnes mõttes tänapäevase kinnisvaramajanduse väikseim struktuuriüksus, ajutine ja modulaarne element, mis ilmub ja kaob igas kaasaegses linnas sama kiiresti ja silmatorkamatult kui kapitali liikumine, mis üldse tellingute kokkupanemist võimaldab. Tellingute ja Kristallpalee vahel on abstraktne paralleel. Mõlemad on korrapärasel raamistikul põhinevad konstruktsioonid. Mõlemad näivad ka läbipaistvad, kerged ja kaduvad.

 

www.paulkuimet.ee

Foto Tallinn