Paul Railton (GB, s 1980) on dokumentaalfotograaf, kes elab Londonis. Oma teostes uurib ta inimtegevuse tulemusi ümbritsevas keskkonnas, keskendudes sageli düstoopilisele võlule või ilu ja valu omavahelisele seotusele ruumis. Paul Railton on lõpetanud Manchesteri kunstikooli. Tema töid on avaldatud ajalehtedes The Irish Times, The Sunday Times ja The Irish Examiner ning neid on eksponeeritud Suurbritannias, Prantsusmaal ja Hiinas.
„Massifs“ on seeria pilte, mis on tehtud reaktsioonina 80 000 tonni muda teisaldamisele Cardiff Groundsi nime all tuntud veealusesse liivaranda, mis asub umbes 1,8 miili kaugusel Cardiffi rannikust. Arutelud muda teisaldamise ohutuse osas käivad praegu energiaettevõte EDF, Ühendkuningriigi valitsuse ja Wales’i loodusvarade eest seisjate (Natural Resources Wales) vahel. Muda edasise väljakaevamise ja mahapaneku plaanid seisavad silmitsi kohalike keskkonnakaitserühmade ägeda vastuseisuga, kuna inimestega, kes on sellest kõige rohkem mõjutatud, pole konsulteeritud.
Projekt tõstatab küsimuse potentsiaalselt kahjuliku saastunud muda mõjust kohalikule kogukonnale ja keskkonnale ning puudutab ka valitsuste ja ettevõtete vahelisi suhteid, samuti nende koostööst mõjutatud kodanikke ja elusloodust, kellel ei ole antud sõnaõigust.
Kas valitsustel on seaduslik või moraalne kohustus oma kodanikke kaitsta? Kas oleme nüüd jõudnud ajajärku, kus valitsuste ja ettevõtete tegevus ei üllata ega vihasta enam paljusid kannatavates kogukondades elavaid inimesi? Kas oleme tragöödia, korruptsiooni ja laastamise suhtes tundetuks muutunud? Olles teadlik maailma olukorrast detailsemalt kui kunagi varem, kas meil on hoolimiseks energia otsa saanud?
Fotod selles seerias on tehtud mööda Walesi rannajoont, Cardiffist Barry saareni, mida saastumine kõige rohkem mõjutab.