Sanni Saarinen

Sanni Saarinen (FI, s 1979) on dokumentaalfotograaf ja visuaalkunstnik, kultuuriantropoloog ja kirjanik, kes elab Soomes Espoos. Teda huvitavad identiteedi, kogukonna ja kuuluvuse küsimused ning ta töötab sageli ühiskondlike projektidega ja eksperimenteerib autofiktsionaalsete elementidega. LensCulture tunnustas Saarineni 2018. aasta Emerging Talents auhinnaga. 

 

Saarinen on omandanud Turu ülikoolis magistrikraadi religiooniteaduse alal ning ta on õppinud fotograafiat Hispaanias Madridi rahvusvahelises fotokoolis (EFTI). Praegu õpib ta Aalto ülikoolis fotograafia magistriõppes. Tema töid on eksponeeritud laialdaselt Soomes, lisaks ka New Yorgis Klompching galeriis LenCulture näitusel ning 2019. aastal Prantsusmaa Rencontres d’Arles näitusel „Open Walls“.  

 

Kohti on soome sõna, mis tähendab suunas, kuid Saarinen tõlgib seda kui püüdu millenigi jõuda. Tema looming on autofiktsionaalne ja see puudutab hetki, kus näiliselt ei juhtu midagi, kuid mingis mõttes juhtub kogu elu. Ta tahab neid hetki ankurdada, neist kinni hoida. Saarineni huvitavad aja möödumise, ühiste mälestuste, perekonna, kasvamise ning kujuteldava ja reaalse vahelised küsimused. Tema uurimuse keskseks küsimuseks on, kuidas me iseendaks saame.

 

www.sannisaarinen.com

Foto Tallinn