Sarah van Rij (A Corner With)

Sarah van Rij (NL, s 1990) on iseõppinud fotograaf, kes jäädvustab tänaval toimuvaid kaduvaid hetki. Töötades intuitiivselt, ning jälgides hoolega ümbritsevat keskkonda, on Rij piltidel kindel visuaalne käekiri, mida iseloomustavad korduvad elemendid, hoolikas kadreerimine, perspektiiviga eksperimenteerimine, erksad värvid ja inimvormide jäljed. 

 

Tema looming on mõjutusi saanud nii maali- kui kinokunstist, samas tuginedes rikkalikule ja pikaajalisele fotograafia traditsioonile, et jäädvustada igapäevaelus leiduvat õrna ilu. Tema pildid on kaasaegsed (paljud neist pildistatud telefoniga), kuid sageli on nad ka ajatud: kui mõned erandid kõrvale jätta, siis enamasti puuduvad tema piltidel ajalised indikaatorid, andes tema töödele ajatu tunnetuse ja tekitades nostalgiat kadunud aegade järele. 

 

Covid-19 pandeemia tõttu siseruumidesse vangistatuna hakkas Rij töötama välja projekti „Quarantine Still Lifes“, mis on eksponeeritud ka messil Foto Tallinn:

 

„Olen kindlasti viimastel nädalatel hakanud oma kodus detaile teistmoodi vaatama. Tavaliselt teen tööd tänavatel, kohtades, mida külastan. Kuna maailm on muutunud omaette vaikeluks ja mul on vähe ruumi, olen hakanud rohkem keskenduma vaikelu pildistamisele, mis hõlmab töötamist majas olevate asjadega. Kui on tung taolisel ajal midagi luua, peab olema avatud ja kohanema uue ruumi ja selle piirangutega.“

 

www.sarahvanrij.com

 

Kunstnikku esindab A Corner With

Foto Tallinn