Sigrid Viir

Sigrid Viir (1979) on foto- ja installatsioonikunstnik. Ta on õppinud kultuuriteooriat ning omandanud bakalaureuse- ja magistrikraadi Eesti Kunstiakadeemias fotograafia alal. Kunstnikuna huvitavad teda sotsiaalsed lepingud, moraalinormid ja reeglid, vaikimisi kasutatavad “igapäevased tööriistad”, mida kasutatakse selleks, et ühiskond toimiks, kuid mille kasutamine jääb nende näilise loomulikkuse tõttu sageli märkamata. Lisaks sooloprojektidele on ta aktiivne ka Visible Solutions OÜ kunstnike kollektiivis. 

 

“Kontor kallis kodu” oli osa Sigrid Viiri isikunäitusest “Võltspuhkaja” (EKKM, 2019), mis esitas küsimusi tänapäevase töö- ja puhkusekultuuri kohta. Näituse nimi pärineb R. Barthes’i esseest, milles ta vaatleb kirjanikke nii nagu näeb neid kodanlus – valetöölisi, kes võivad olla vaid valepuhkajad. Teadmistepõhises maailmas on loomingulisus kultuurivaldkonna lahutamatuks osaks ning selleks, et end kasvõi korraks lahti ühendada oma tööelust, on vaja tõsist jõupingutust. 

 

Seeria “Kontor kallis kodu” keskendub kaasaegse kontorikeskkonna näitel töö nähtamatutele aspektidele. Töö on muutunud kõikjal esinevaks ja järjest keerulisem on tõmmata piiri, kus lõpeb töö ja algab meie vaba aeg. Meie töökeskkond on kaetud nii mugava kamuflaažiga, et on lihtne unustada, et see on endiselt töö. 

 

www.sigridviir.com

Foto Tallinn