SOFT images

Pehme, see tähendab paindlik, elastne ja mitte jäik. Pinnast vabastatud foto. See elab digitaalsetel ekraanidel ja kokkupandavatel kangastel. See elab muuseumi seintel ja siseneb eraellu. Kaameraga tehtud pilt, Algoritmide loodud pilt, Andmetena toimiv foto. Fotograafia muutub pehmeks ja seda on raske määratleda. Musta kasti poolt piiratu laieneb, lekib väljapoole, paljastab valguse ja taju manipuleerimisega seotud tavad.

 

SOFT images (FI) kujutab pilti liidesena, portaalina veridikaalse ja andmemaailma vahel. Fotopilt on nii esteetiline objekt kui ka andmete visualiseerimine, mis töötab samaaegselt inimese ja masinliku taju mitmel tasandil. Olgu see siis füüsiline või arvutilik pehmus, SOFT images uurib fotograafia üha laienevat mõistet.

 

Kolme Soomes elava sarnaste huvidega kunstniku teosed on SOFT image’i teema all vestlusesse asetatud. See teema väljendab nende kavatsust laiendada fotograafia mõistet ja viitab murele tänapäevaste probleemide üle, mis puudutavad kliimamuutusi ja ülemaailmse võrgustiku infrastruktuuri. Nende tööd uurivad nii uusi ideid kui ka uusi vorme, mängides materiaalsuse ja piltide tegemise viisidega. Installatsioon on mitmekihiline, näidates mitmekesist lähenemist SOFT image’ile.

 

Esitatavad kunstnikud:

Maija Annikki Savolainen

Sheung Yiu

Sofia Okkonen

 

 

Foto Tallinn