Sten Eltermaa

Sten Eltermaa (EE, s 1986) on eesti kunstnik ja kirjutaja, kelle huvide hulgast võib leida läbipaistvuse ja peegelduse binaarsuse, liminaalsuse, psühhogeograafia, ideoloogiad, arhitektuuri, linnad ja linnaplaneerimise, monumentaalsuse.

 

„Mull“ on osa käimasolevast kunstilisest uurimusest „Klaasvastupanu“, mis käsitleb klaasi kui materjali, mis on paradoksaalselt habras ja samal ajal ülimalt vastupidav. Arhitektuurilises kontekstis võib klaasist aken tähendada nii kaasamist (kui see on läbipaistev) kui ka välistamist (kui see peegeldab). Sellest tulenevalt paistab ruum vastavalt kas avatud või suletud. Klaasil on kaks ontoloogilist staatust: see on nii objekt kui ka virtuaalsus. Klaas on liminaalne, mis ei kuulu siia ega sinna.

 

Akna virtuaalset aspekti võib võimu-, valitsemis- ja finantsinstitutsioonide kontekstis vaadelda autoportreena arhitektuurset objekti ümbritsevas keskkonnas, vaatemänguna ruumis või nende seguna – sõltuvalt sellest, kas aken on läbipaistev või peegeldav; või mõlemad korraga. „Mull“ baseerub fotodel,  mis on tehtud BNP Paribas pangahoone fassaadidest Brüsselis.

Foto Tallinn