Temnikova & Kasela galerii

Temnikova & Kasela galerii (EE) asutasid 2010. aastal varasema galeriijuhtimise kogemusega kunstnik ja graafiline disainer Olga Temnikova ning Indrek Kasela, loomeettevõtja, filantroop, kinoomanik ja filmiprodutsent. Galerii pakub kohalikku ja rahvusvahelist professionaalset esindatust väljakujunenud ja tärkavatele kunstnikele Eestist, Lätist, Soomest ja Venemaalt. 

 

Viimased 10 aastat on Temnikova & Kasela oma Tallinna galeriis esitlenud regulaarset näituseprogrammi, tehes tihedat koostööd kunstnike ja kollektsionääridega ning mängides aktiivset rolli piirkondlikul ja rahvusvahelisel kunstimaastikul. Galeriis üleval olnud rahvusvaheliste projektide hulka kuuluvad grupinäitused „Narcotics“ (2020), „Any body suspended in space will remain in space until made aware of its situation“ (2018), „Euroland“ (2017) ja „International Fun“ (2016) ) ja kunstnike, sealhulgas Oleg Frolovi, Tobias Kaspari, Gili Tal, Sophie Jungi, Mike Levitti, Dan Mitchelli, Josephine Pryde’i, Merlin Carpenteri ja Georgie Nettelli näitused. 

 

Lisaks rahvusvahelise dialoogi platvormi loomisele Tallinnas, on Temnikova & Kasela galerii pühendunud oma kunstnike tegevuste toetamisele välismaal, suhete loomisele väljaspool Eestit asuvate kunstiprofessionaalidega ja kunstimessidel osalemisele. Galerii on osalenud teiste hulgas Baseli kunstimessil, The Armory Show’l, Cosmoscow’l, LISTE kunstimessil, Paris Internationale’il, NADA Miami Beachil ja Frieze’il.

 

Foto Tallinna jaoks esitleb Temnikova & Kasela galerii kolme kõrgetasemelise Eesti fotokunstniku ühist väljapanekut: Dénes Farkas, Sigrid Viir, Krista Mölder. Kõiki neid kunstiteoseid on viimase kahe aasta jooksul eksponeeritud Temnikova & Kasela galeriis isiku- või duonäitustel.

 

www.temnikova.ee

 

Esindatavad kunstnikud:

Dénes Farkas

Krista Mölder

Sigrid Viir

Foto Tallinn