Yasmin Nebenführ

Yasmin Nebenführ (1993) on Austraalia fotokunstnik, kes elab Berliinis Saksamaal. Tema praktika ühendab digitaalseid- ja analoogtehnikaid, et luua abstraktseid kujundeid. Tegeledes mikro ja makro asukohtade ideedega kirjeldab tema töö vahetut ja isiklikku vastukaja naise keha ja maastiku kujutamisele. Yasmin on RMITi kujutava kunsti bakalaureuseõppe lõpetanud 2016. aastal. Ta on eksponeerinud oma fototeoseid isiku- ja grupinäitustel alates 2012. aastast ning oli 2016. aasta Austraalia kaasaegse kunsti auhinna finalist. 

 

Lühikese aja jooksul Ameerikas Oaklandis elades kogus Nebenführ taaskasutuspoodidest fotoslaide. Hiljem Austraaliasse naastes liimis ta need leitud pildid oma magamistoa aknale Melbourne’is. Kolm aastat olid nad seal päikese käes ning muutsid värvi ja tekstuuri. Need vähesed kogutud hetked, mis on nendest reisidest alles – pildid, mille kohta võib ainult arvata, kus need tehtud ja kelle poolt – muutusid uueks abstraktseks kujutiseks ja mälu jälgedeks.

 

Selle teose kaudu uurib ta leitud kujutisi; nende tulevasi väljundeid, muutumisi ja autorlust. Leitud kujutistel on võime moonutada fakte ja väljamõeldut. Need võivad organiseerida ja visuaalselt näitlikustada mõtteid ja lugusid. Kujutiste paigutamine, kogumine ja kombineerimine, nende taasesitlemine ja taasjutustamine, kuigi neil võis varem olla hoopis mõni teine lugu kanda – Nebenführ uurib, kas leitud pildid teevad seda hooletult või mitte?

 

www.yasminnebenfuhr.com

Foto Tallinn